środa, 24 listopada 2010

Sąsiedzi zapraszają na Gwiazdkę

SĄSIEDZI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Q- Ruch Sąsiedzki ma dla wszystkich Dobra Wiadomość: Zaczęliśmy przygotowania do Podwórkowej Gwiazdki. 

Jest to prosta akcja sąsiedzka, do której namawiamy aktywnych mieszkańców! O co chodzi? O zorganizowanie spotkania, w czasie którego można zrobić wspólnie coś dobrego na Gwiazdkę! Zebrać żywność dla Banku Żywności, zorganizować szlachetną paczkę, pomóc organizacjom, które są w sąsiedztwie- sami możecie sprawdzić, komu potrzebna jest pomoc! Nie wymaga to ani zbyt dużo czasu, ani nakładów finansowych, tylko trochę dobrej woli i zachęcenia sąsiadów do współpracy!


Nie trzeba być wyszkolonym animatorem- wystarczy chęć i kilka pomysłów. To wydarzenie mogą zorganizować także lokalne kawiarnie, sklepy, rady osiedlowe, stowarzyszenia, biblioteki- wszystkie grupy i miejsca, które są związane z sąsiedztwem. Warto chociaż raz spróbować w taki sposób sprzeciwić się obojętności, anonimowości i zacząć działać na rzecz integracji sąsiedztwa po to, żeby żyło nam się lepiej, bezpieczniej, a gdy ludzie będą się znali, to wtedy będą także bardziej odpowiedzialni za miejsce, w którym mieszkają. Urzędnicy zaczynają od rewitalizacji przestrzeni- my proponujemy- zacznijmy od nas samych, a Gwiazdka to dobra okazja do tego.


Do akcji można przyłączyć się w każdej chwili- wystarczy się tylko decydować. Na Gwiazdkę swoje podwórka na pewno ożywią: Klub Osiedlowy SURMA z Ochoty, biblioteka Przystanek Książka, Cafe Galeria Stara Ochota, mieszkańcy Podskarbińskiej, członkowie rady Grochów- Kinowa, mieszkańcy ul. Dickensa oraz Rakowca, osiedle Oleandrów, klubokawiarnia Grawitacja, sklep Bzik, czekamy na Stację Muranów, Centrum Wolontariatu oraz na kolejne miejsca, które chcą działać.

Nie wiecie, jak to zrobić, tutaj kilka dobrych sąsiedzkich rad:http://www.youtube.com/watch?v=a0Te38lZ0VI

Więcej przeczytacie na blogu www.podworkowagwiazdka.blogspot.com , a my czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem: podworkowgwiazdka@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz